Naše moderátorka? Holka z marketingu!

19. 11. 2017 Vše , Newsfeed 5 let nazpět

Pavlína Louženská má vagentuře 2FRESH nastarosti tým, který se věnuje inovacím aproduktům. Předtím vedla marketing vonline obchodě smódou ZOOT. Založila skupinu #HolkyzMarketingu, která dnes má přes sedm tisíc aktivních členek, apůsobí vesprávní radě Transparency International. Píše blog omódě amillenials pavlinaspeaks.tumblr.com. NaTwitteru aInstagramu ji můžete sledovat jako @pavlina_speaks.

Pamatujete si svůj první den na Facebooku?

Byla jsem na v Erasmu v Kolíně nad Rýnem a všichni Italové, Řekové a Britové si posílali zprávy přes okno v browseru. Protočila jsem očima, přidala se také. Tak moc mi to tehdy pomohlo překonat moje introvertní já a neminout večírky, že jsem se po návratu zpět do Čech stala nejhlasitějším ambasadorem téhle platformy. Mám podezření, že jsem k tomu tehdy dokopala půlku svých spolužáků z FF MU.

Jakou roli pro Vás hraje Facebook dnes?

Nahrazuje mi čím dál více nástrojů. Diář, inbox, adresář, monitoring médií, 9GAG, Tinder, YouTube, Skype. Ale hlavně je to pro mě komunita. #HolkyzMarketingu mi pod rukama za tři roky vyrostly do skupiny s více než sedmi tisíci členkami. Bez Facebooku by se tohle nestalo. Takže díky!

Která funkce nebo vlastnost FB Vám imponuje nejvíc?

Jako každého marketéra mě momentálně fascinují boti. Díky tomu od Goodlok mám každé pondělí ráno čerstvý džus na stole. A na druhé straně spektra? Na Web Summitu teď ukazovali bota, který umožňuje vést konverzaci s lidmi, co už jsou po smrti. Přes to všechno mi denně zachraňuje krk i zlomené srdce právě Messenger. Skupinové chaty, gify i volání znamenají, že jsme opravdu pořád ve spojení. A o tom by sociální sítě měly být.

Je naopak něco, co Vám na FB vadí? Co se Vám nelíbí nebo co je na jiné sociální síti lepší?

Fake news. Život v bublině. Optimalizace na kliky. Dehumanizované emoce. Závislost.

Jak si myslíte, že bude FB vypadat za 5 let?

Bude podstatně větší součástí našich životů, vytvoří ekosystém, ve kterém se budeme pohybovat. Na letošním Web Summitu představili Messenger jako součást live chatu na webu a i to je jen jeden z kroků, jak se Facebook vysouvá mimo Facebook.

Je ještě něco, co byste nám chtěla k FB říct?

Jedna ze čtyř smrtelných dopravních nehod je prý způsobená tím, že za volantem projíždíme telefon. Don't drive and social media. Díky! <3

 

Děkujeme Pavlíno, budeme se těšit na konferenci. :)


Další zajímavé články